W dniu 1.10.2016r. na kortach Głuchołaskiego Towarzystwa Tenisowego odbyły się Otwarte Mistrzostwa Głuchołaz w Tenisie Ziemnym w grze podwójnej. W zawodach wzięło udział 7 par deblowych (14 zawodników) m.in. z Głuchołaz, Głogówka, Gogolina, Nysy, Piątkowic oraz Prudnika. Turniej został rozegrany systemem grupowo-pucharowym. Ostatecznie mistrzami Głuchołaz w grze podwójnej została para Born Grzegorz / Janocha Rafał, która pokonała w finale parę Mrożek Paweł / Wojdyła Maciej wynikiem w setach 2:0 (6:1; 6:0). Z kolei trzecie miejsce zajęły pary deblowe Hasiec Krzysztof / Sokołowski Włodzimierz oraz Iżycki Paweł / Nietrzeba Jacek. Pierwsza faza zawodów odbywała się w dwóch grupach A i B. W grupie A były cztery deble. Natomiast w grupie B grały trzy pary deblowe. Mecze w grupach rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do dwóch zwycięskich setów, przy czym przy stanie 1:1 w setach rozgrywany był w trzecim secie super tie-break do 10 punktów. Z każdej grupy do dalszych gier awansowały po dwie pary deblowe, a awans z poszczególnych grup uzyskali:

• Grupa A: Mrożek Paweł / Wojdyła Maciej (GTT Głuchołazy) oraz Hasiec Krzysztof / Sokołowski Włodzimierz (Prudnik),
  • Grupa B: Born Grzegorz / Janocha Rafał (Nysa / Piątkowice) oraz Iżycki Paweł / Nietrzeba Jacek (GTT Głuchołazy).

Półfinały i finał odbywały się do dwóch zwycięskich setów, przy czym w meczach półfinałowych przy stanie 1:1 w setach rozgrywany był w trzecim secie super tie-break do 10 punktów.

Wyniki półfinałów:

Mrożek Paweł / Wojdyła Maciej – Iżycki Paweł / Nietrzeba Jacek 4:6; 6:2; 10:8

Born Grzegorz / Janocha Rafał – Hasiec Krzysztof / Sokołowski Włodzimierz 6:2; 6:1

Wynik meczu finałowego:

Born Grzegorz / Janocha Rafał – Mrożek Paweł / Wojdyła Maciej 6:1; 6:0

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce: Born Grzegorz / Janocha Rafał (Nysa / Piątkowice)

II miejsce: Mrożek Paweł / Wojdyła Maciej (GTT Głuchołazy)

III miejsce: Hasiec Krzysztof / Sokołowski Włodzimierz (Prudnik) oraz Iżycki Paweł / Nietrzeba Jacek (GTT Głuchołazy)

Trofea, pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Urząd Miejski w Głuchołazach oraz Głuchołaskie Towarzystwo Tenisowe.

Galeria zdjęć z Mistrzostw Głuchołaz w grze podwójnej 2016 w tenisie ziemnym (1.10.2016r.)Mistrzostwa Głuchołaz w grze podwójnej 2016 w tenisie ziemnym (1.10.2016r.)