W dniu 25.05.2019 roku na kortach Głuchołaskiego Towarzystwa Tenisowego odbył się Turniej Tenisa Ziemnego ,,Otwarcie Sezonu 2019" w grze pojedynczej. W turnieju uczestniczyło 7 zawodników. Oprócz tenisistów z Głuchołaz w zawodach wzięli udział m. in. zawodnicy z Jarnołtówka, Nysy oraz Piątkowic. Turniej został rozegrany systemem grupowo-pucharowym. Podczas zawodów uczczono minutą ciszy pamięć niedawno zmarłego Grzegorza Tryńczuka, członka Głuchołaskiego Towarzystwa Tenisowego i wieloletniego opiekuna kortów tenisowych GTT. Zwycięzcą turnieju został Maciej Wojdyła, który pokonał w finale Grzegorza Borna wynikiem w setach 2:0 (6:2; 6:1). Z kolei trzecie miejsce zajęli Maciej Kowalczyk z Głuchołaz oraz Adam Fałat z Nysy. Pierwsza faza zawodów odbywała się w dwóch grupach A i B. W grupie A było trzech graczy. Natomiast w grupie B grało czterech zawodników. Mecze grupowe rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do dwóch zwycięskich setów (od stanu 2:2), przy czym przy stanie 1:1 w setach rozgrywany był w trzecim secie super tie-break do 10 punktów. Z każdej grupy do dalszych gier awansowało po dwóch zawodników, a awans z poszczególnych grup uzyskali:

• Grupa A: Born Grzegorz (Nysa) oraz Kowalczyk Maciej (GTT Głuchołazy),
  • Grupa B: Wojdyła Maciej (GTT Głuchołazy) oraz Fałat Adam (Nysa).

Półfinały i finał odbywały się do dwóch zwycięskich setów.

Wyniki półfinałów:

Born Grzegorz - Fałat Adam 6:2; 6:3

Wojdyła Maciej - Kowalczyk Maciej 6:3; 6:1

Wynik meczu finałowego:

Wojdyła Maciej – Born Grzegorz 6:2; 6:1

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce: Wojdyła Maciej (GTT Głuchołazy)

II miejsce: Born Grzegorz (Nysa)

III miejsce: Kowalczyk Maciej (GTT Głuchołazy) oraz Fałat Adam (Nysa)

Trofea i pamiątkowe dyplomy zostały ufundowane przez Głuchołaskie Towarzystwo Tenisowe.

Galeria zdjęć z Turnieju Tenisa Ziemnego ,,Otwarcie Sezonu 2019" - Gra pojedyncza (25.05.2019r.)Turniej Tenisa Ziemnego ,,Otwarcie Sezonu 2019" - Gra pojedyncza (25.05.2019r.)