W dniu 8.08.2020 roku na kortach Głuchołaskiego Towarzystwa Tenisowego odbyły się Otwarte Mistrzostwa Głuchołaz w Tenisie Ziemnym w grze pojedynczej. W turnieju uczestniczyło 12 zawodników. Oprócz tenisistów z Głuchołaz w zawodach wzięli udział m. in. zawodnicy z Moszczanki, Nysy oraz Prudnika. Turniej został rozegrany systemem grupowo-pucharowym. Mistrzem Głuchołaz został Paweł Fościak z Nysy, który pokonał w finale Kazimierza Tyczyńskiego wynikiem w setach 2:0 (6:1; 6:0). Z kolei trzecie miejsce zajęli Maciej Wojdyła oraz Tomasz Rakoczy z Nysy. Pierwsza faza zawodów odbywała się w czterech grupach A, B, C i D po 3 zawodników w każdej grupie. Mecze grupowe rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do dwóch zwycięskich setów (od stanu 2:2), przy czym przy stanie 1:1 w setach rozgrywany był w trzecim secie super tie-break do 10 punktów. Z każdej grupy do dalszych gier awansowało po dwóch zawodników, a awans z poszczególnych grup uzyskali:

• Grupa A: Rakoczy Tomasz (Nysa) oraz Wojdyła Maciej (GTT Głuchołazy),
  • Grupa B: Fościak Paweł oraz Tyczyński Kazimierz (obaj Nysa),
  • Grupa C: Born Grzegorz oraz Kujda Sebastian (obaj Nysa),
  • Grupa D: Kowalczyk Maciej (GTT Głuchołazy) oraz Sokołowski Włodzimierz (Prudnik).

Ćwierćfinały, półfinały i finał odbywały się do dwóch zwycięskich setów, przy czym w meczach ćwierćfinałowych przy stanie 1:1 w setach rozgrywany był w trzecim secie super tie-break do 10 punktów.

II miejsce: Tyczyński Kazimierz (Nysa)

III miejsce: Wojdyła Maciej (GTT Głuchołazy) oraz Rakoczy Tomasz (Nysa)

Trofea i pamiątkowe dyplomy zostały ufundowane przez Urząd Miejski w Głuchołazach oraz Głuchołaskie Towarzystwo Tenisowe.

Galeria zdjęć z Mistrzostw Głuchołaz w grze pojedynczej 2020 w tenisie ziemnym (8.08.2020r.)Mistrzostwa Głuchołaz w grze pojedynczej 2020 w tenisie ziemnym (8.08.2020r.)