W dniu 25.06.2022 roku na kortach Głuchołaskiego Towarzystwa Tenisowego odbył się Turniej Tenisa Ziemnego ,,Otwarcie Sezonu 2022" w grze pojedynczej w ramach obchodów 800-lecia Głuchołaz. W turnieju uczestniczyło 8 zawodników. Oprócz tenisistów z Głuchołaz w zawodach wzięli udział m. in. zawodnicy z Łąki Prudnickiej oraz Nysy. Turniej został rozegrany systemem grupowo-pucharowym. Zwycięzcą zawodów został Paweł Fościak, który pokonał w finale Pawła Iżyckiego wynikiem w setach 2:0 (6:2; 6:4). Z kolei trzecie miejsce zajęli Maciej Kowalczyk z Głuchołaz oraz Grzegorz Born z Nysy. Pierwsza faza zawodów odbywała się w dwóch grupach A i B po 4 zawodników w każdej grupie. Mecze grupowe rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do dwóch zwycięskich setów (od stanu 2:2), przy czym przy stanie 1:1 w setach rozgrywany był w trzecim secie super tie-break do 10 punktów. Z każdej grupy do dalszych gier awansowało po dwóch zawodników, a awans z poszczególnych grup uzyskali:

• Grupa A: Iżycki Paweł (GTT Głuchołazy) oraz Fościak Paweł (Nysa),
  • Grupa B: Kowalczyk Maciej (GTT Głuchołazy) oraz Born Grzegorz (Nysa).

Półfinały i finał odbywały się do dwóch zwycięskich setów.

I miejsce: Fościak Paweł (Nysa)

II miejsce: Iżycki Paweł (GTT Głuchołazy)

III miejsce: Kowalczyk Maciej (GTT Głuchołazy) oraz Born Grzegorz (Nysa)

Trofea i pamiątkowe dyplomy zostały ufundowane przez Głuchołaskie Towarzystwo Tenisowe.

Galeria zdjęć z Turnieju Tenisa Ziemnego ,,Otwarcie Sezonu 2022" w grze pojedynczej (25.06.2022r.)Turniej Tenisa Ziemnego ,,Otwarcie Sezonu 2022" w grze pojedynczej (25.06.2022r.)