W dniach 13-14 sierpnia na terenie głuchołaskich kortów odbył się II międzynarodowy turniej tenisa ziemnego par deblowych o Puchar Prezesa GTT. W rozgrywkach wzięło udział szesnaście par z Głuchołaz, Nysy, Prudnika, Jesenika i Zlatych Hor. Turniej odbywał się w dwóch etapach . Pierwszego dnia zostały rozegrane rozgrywki grupowe oraz ćwierć finały. W drugim dniu o godzinie 11-00 rozegrane zostały półfinały a o godzinie 15-00 finał.

Turniej przebiegał na bardzo wysokim poziomie co wpływało na duże emocje przez cały czas trwania rozgrywek, którym towarzyszyło liczne grono kibiców. Po długich i zaciętych zmaganiach zawody wygrała para z Prudnika Włodzimierz Sokołowski – Krzysztof Hasiec pokonując w finale parę z Nysy Sebastian Kujda – Przemysław Unicki . Trzecie miejsce zajęła para z Głuchołaz Paweł Iżycki – Jacek Nietrzeba Czwarte miejsce przypadło parze ze Zlatych Hor Milan Biedrava – Martin Pavlasek. Zwycięzcom tegorocznego turnieju zostały wręczone atrakcyjne nagrody. Za I i II miejsce każdy z zawodników otrzymał puchar Prezesa GTT , ponadto finaliści i półfinaliści otrzymali pamiątkowy dyplom oraz kupony upominkowe ufundowane przez pizzerię FRATELLI SOSSI, HOTEL SUDETY, z Głuchołaz. Organizatorzy turnieju pragną gorąco podziękować za nieocenioną pomoc Panu Prezesowi Kazimierzowi Kaczmarkowi, oraz wszystkim sponsorom - Gminie Głuchołazy, właścicielowi FRATELLI SOSSI, właścicielowi Hotelu Sudety, Oddziałowi GETINBANKU w Głuchołazach - którzy pomogli w trakcie organizacji turnieju.