W dniach 10-11 września na terenie głuchołaskich kortów odbyły się Otwarte Mistrzostwa Głuchołaz w Tenisie Ziemnym w grze pojedynczej. W rozgrywkach wzięło udział dziewiętnaście zawodników z Głuchołaz, Nysy, Prudnika i Otmuchowa. Turniej odbywał się w dwóch etapach. Pierwszego dnia zostały rozegrane rozgrywki grupowe. W drugim dniu rozegrane zostały ćwierćfinały, półfinały oraz finał. Pierwsza faza zawodów odbywała się w czterech grupach. Zawodnicy grali w czterech grupach A, B, C i D. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” po jednym secie do 6 gemów (tie-break rozgrywany był zawsze przy stanie w gemach 6:6). Z każdej grupy do dalszych gier awansowało po dwóch zawodników, a zwycięzcami poszczególnych grup zostali:

• Grupa A: Kowalczyk Maciej (GTT Głuchołazy),
  • Grupa B: Nietrzeba Jacek (GTT Głuchołazy),
  • Grupa C: Hasiec Krzysztof (Prudnik),
  • Grupa D: Kujda Sebastian (Nysa)

Ćwierćfinały, półfinały i finał odbywały się do dwóch zwycięskich setów.

Kowalczyk Maciej - Iżycki Paweł 6:3; 4:6; 6:3

Włodzimierz Sokołowski - Hasiec Krzysztof 6:2; 1:6; 4:4 i krecz Hasiec.

Wynik meczu finałowego :

Kowalczyk Maciej – Włodzimierz Sokołowski 7:5; 5:7; 6:3

Po raz czwarty z rzędu Mistrzem Głuchołaz został Maciej Kowalczyk z Głuchołaz. Wicemistrzem Głuchołaz został Włodzimierz Sokołowski z Prudnika, a trzecie miejsce zajęli Paweł Iżycki z Głuchołaz oraz Krzysztof Hasiec z Prudnika. Zwycięzcom tegorocznego turnieju zostały wręczone atrakcyjne nagrody. Za I, II i III miejsca każdy z zawodników otrzymał puchar oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrody zostały ufundowane przez Głuchołaskiego Towarzystwo Tenisowe oraz Urząd Miejski w Głuchołazach.